CANISTERAPIE V MŠ

Ve čtvrtek 1. listopadu k nám do mateřské školy zavítala nevšední, chlupatá návštěva J. Přišli se za námi podívat dva pejsci, se kterými jsme si mohli užít zajímavý program v herně. Nejprve jsme se seznámili, zjistili jsme, že pejsci to sice jsou, ale jsou to holky, fenky, a jmenují se Zuli a Kája. Poté, co jsme si Zuli a Káju prohlédli a pořádně pohladili, jsme si povídali o tom, co takový pes jí a pije, a jak se o něj pečuje. Děti se dozvěděly, že pejsci se češou stejně jako my lidé, a hned si to také vyzkoušely. Od paní canisterapeutky jsme dostali hřebínky nejrůznějších barev a tvarů a česali jsme pejsky jen chlupy létaly J. Potom jsme vyzkoušeli, jak takový pejsek zvládne sníst i najít odměnu ve formě sušeného masa. Nejprve pejsci jedli dětem z ruky, potom jsme si sedli na lavičku a každý dostal maso na pokrčenou nohu s tím, že si to pejsci musí najít no a nakonec jsme mlsky schovávali do speciálních „koberečků“ tak, aby dobrůtky nebyly vidět. Nakonec jsme ještě vyzkoušeli, zda pejsci umí dávat pac. S pejsky jsme nakonec strávili téměř hodinu a bylo to moc fajn. Kromě kontaktu s pejsky si děti procvičily barvy (výběr kartáče podle barvy, vytváření skrýší pro pejsky na mlsky, popis obou psů), natrénovaly jemnou motoriku (vytváření skrýší z koberečků, dávání odměn pejskům) a učily se udržet pozornost. Bylo to super.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii MŠ.