COSMOS DISCOVERY

V úterý 26. 6. 2018 žáci čtvrté až deváté třídy navštívili spolu se svými učitelkami světovou výstavu kosmonautiky COSMOS DISCOVERY na brněnském výstavišti. V rámci výstavy měli žáci možnost si prohlédnout originální exponáty vesmírné společnosti NASA a dozvědět se velice zajímavé informace o světoznámých amerických i ruských kosmonautech a jejich cestách do vesmíru.

20180626_114644

Celou výstavou žáky mimo exponátů jako např. vesmírných balíčků s jídlem, skafandrů či výsadkového modulu raketoplánu doprovázely fotografie s naučnými texty. K lepšímu a přesnějšímu porozumění popisků fotografií žákům napomohla tlumočnice českého znakového jazyka. Žáci, kteří v komunikaci upřednostňují mluvenou češtinu, využili audionahrávky s převyprávěnými texty. Na konci výstavy na žáky čekaly atrakce, které si mohli za drobný poplatek vyzkoušet. Nejnavštěvovanější atrakcí se stal Gyroskop, který svými pohyby a otáčením se kolem všech svých tří os zprostředkoval žákům pocity, jaké zažívají kosmonauti při přípravách na let do vesmíru a pobyt v raketoplánu. Žáci odcházeli z akce spokojeni a plni kosmických dojmů.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii ZŠ.

(https://www.cosmosdiscovery.cz/cosmos-discovery)