Družina vyrazila do města

Páteční odpoledne 5. 10. 2018 si družinové děti užily venku mimo prostory školní družiny. Zavýletili jsme do městského centra. Využili jsme dopravu autobusem a tramvají. Nejprve jsme se museli dostat na Šilingrovo náměstí, odkud začala trasa naslepo. Dětem jsme zavázali oči a nasměrovali je do nejutajovanějšího brněnského komunistického krytu 10-Z. Děti zde byly poprvé a byly naprosto překvapené, že něco takového v Brně existuje. Tamní zaměstnanec nás celým areálem ochotně a trpělivě provedl. Jeho výklad byl stručný, spousta věcí byla názorně ukázána. Úkryt je plný rekvizit, vizualizací a videí. Děti se seznámily s prostorem úkrytu, vyzkoušely na sobě rekvizity jako např. staré uniformy nebo helmy. Zatelefonovaly si z telefonní ústředny, viděly stroje na výrobu suchého vzduchu a elektřiny a poznávaly retro nábytek a potraviny.

Po úkrytu jsme se vydali na Špilberk. Užívali jsme si babího léta na louce, probrali jsme brněnské dominanty (poznávačka fotografií jednotlivých brněnských míst) a zahráli si pohybovou poznávací hru na stromy a jejich plodiny.

Posléze jsme se přesunuli na terasu tržnice na Zelném trhu, kde jsme se vyhřívali na slunku a užívali krásného panoramatu na Starou radnici a Petrov. Po náročné a dlouhé vycházce jsme zaslouženě doplazili do Vegan Sweet baru, kde jsme si dali závěrečnou sladkou tečku – koblihu. Jak moc chutnala, můžete vydedukovat z fotografické koláže.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se na další mimoškolní akce.

ODKAZ NA VIDEO: https://youtu.be/VefTA7T4f40

VÍCE FOTEK: https://druzinovefotky.rajce.idnes.cz/Spilberk/