Ekofarma Zašovice

Na začátku dubna žáci 1.stupně navštívili ekofarmu na Vysočině. Ráno v 8 hodin jsme se sešli před školou a autobusem jsme odjeli na určené místo. Tam už nás čekal pan farmář, který nás seznámil s chodem farmy a ukázal nám všechna domácí zvířata, která se na této farmě chovají. Žáci si mohli zvířata pohladit. Dále jsme šli do učebny s pecí a my jsme si mohli vlastnoručně vyrobit a upéct chléb a utlouct máslo. Všichni jsme byli výletem nadšeni.

Ve středu po výletě na farmu jsme pro žáky ve škole připravili malou ochutnávku výrobků z farmy s plněním jednoduchých úkolů. Žáci byli rozděleni do tří skupin a odpovídali na otázky a plnili různé úkoly. Na závěr jsme se podívali na fotky z farmy a zopakovali jsme si, co jsme tam zažili. Každý žák také ochutnal jogurt dovezený z farmy a kousek vlastnoručně pečeného chleba namazaného máslem a tvarohem.
Výlet na farmu se všem líbil a žáci už ví, jak vzniká máslo a peče se chleba.