HLEDÁNÍ POKLADU NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Jedno páteční odpoledne si děti zahrály na detektivy. Jednalo se o týmovou kooperativní hru složenou z mnoha úkolů, které bylo nutné splnit předtím, než se začal hledat poklad. Úkoly byly buď pohybového anebo vědomostního typu. Ověřovali se znalosti ze školního prostředí, jako např. celé jméno třídního učitele, kolik židlí je v jídelně, jaké má paní uklízečka vlasy. Po splnění všech úkolů je čekal závěrečný úkol – ten nejvíc atraktivní a napínavý. Všechny děti musely hledat v rámci školní zahrady poklad. Hledaly pěkně dlouho, nenašly, musely poprosit o nápovědu a za pomocí zúžené lokace, poklad nakonec přece jen našly. Skrýval se nahoře v husté koruně stromu. Poklad byl plný sladkostí. Zezačátku byl boj o pytel plný sladkostí, ale nakonec děti překvapily se svým skupinovým jednáním. Dokázaly se společně domluvit na férovém dělení sladkostí. Jakmile byli všichni řádně namlsaní, spokojeně si užívali venkovní hraní na zahradě.