KARNEVAL V MATEŘSKÉ ŠKOLE

V úterý 19. února se prostory mateřské školy proměnily k nepoznání. Hned ráno se tam objevila kočka, liška, beruška, myška a pavouk. A tato zvířátka postupně ve školce přivítala úplně někoho jiného, než děti z mateřské školy, které tam normálně chodí. Představte si, že ten den přišel do školy pirát, Pat, anděl, kapitán Amerika, Spiderman a lev. Objevila se tam ale také víla, kočka, princezna a dorazily také dvě Sněhurky. Taky jste lehce zmatení? Nebuďte, únor je přeci měsícem masopustním a pořádají se různé karnevaly a masopustní taškařice a jeden takový karneval se odehrával i v mateřské škole.

Nejprve jsme si s dětmi zatančili a když už jsme byli úplně všichni, podívali jsme se, kdo to vlastně na ten náš karneval dorazil. Představily se paní učitelky i děti, a poté jsme se vyfotili, abychom měli na ten supr trupr den památku. Poté jsme děti seznámily s tím, že každá paní učitelka má pro děti připravený nějaký úkol – a za ten úkol, když ho splní, dostanou nálepku na kartičku. Úkoly to byly rozmanité! Beruška, protože je velká parádnice, měla pro děti připravené navlékání z těstovin a korálků. Kočka, i když byla připravená namalovat dětem něco na obličej, nakonec pomáhala berušce – je to dobračka. Pavouk měl v tělocvičně utkané pavučiny – děti měly za úkol pavučiny překonat, aniž by se do ní chytily. Poté ještě pomáhaly mouše, která uvízla pavoukovi v síti. Myška, protože ráda mlsá, měla přichystanou poznávačku ovoce – děti poznávaly podle hmatu, přiřazovaly ovoce k obrázkům a říkaly, co to je. A nakonec liška – ta nejchytřejší v lese – u ní děti lovily zvířátka v hrášku a potom je třídily podle toho, kde zvířátka žijí, nebo co jedí.

Na konci karnevalu jsme si jen předali pamětní listy, nějaké masky a něco sladkého na zub a šli jsme se na chvilku proběhnout na zahradu. Bylo to parádní!

Více fotografií naleznete ZDE.