Mikulášský turnaj moravských škol pro sluchově postižené ve futsalu v Olomouci

dav

Futsalového turnaje se zúčastnilo z naší školy celkem 7 žáků, kteří byli vybrání na základě sportovních dovedností. Do Olomouce jsme vyjížděli v brzkých ranních hodinách z autobusové zastávky u hotelu Grand a cesta trvala zhruba 1 hodinu. V areálu školy jsme byli pozitivně přivítání a ihned jsme se šli do šatny převléct do sportovních dresů a připravit na následující zápasy. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmu: Ostrava, Kyjov, Valmez, Olomouc  a naši Brňáci. Ukázalo, se že ostatní týmy byly více zkušení a sehraní. Proto v takto nabité konkurenci bylo pro naše žáky velmi obtížné vzdorovat a bojovat o lepší umístění. Náš tým se umístil tedy na 5. místě, ale jsem přesvědčen, že zkušenosti, které si naši žáci odnesli, určitě zúročí během příštích turnajů. Po turnaji, jsme se odebrali na oběd do místní jídelny a poté jsme navštívili vánoční olomoucké trhy, kde si žáci nakoupili různé mlsotiny a drobné dárky. Na závěr nás čekala zpáteční cesta do Brna, kam jsme přijeli po páté hodině odpolední a na žáky zde čekali jejich rodiče.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii ZŠ.

Zapsal: O. Jeřábek