MODELOVÝ SVĚT

V pátek 10.5.2019 družina podnikla výlet do města. Navštívili jsme mnoha dětmi neznámý modelový svět. Byl to prostor plný miniaturních vláčků, lodí, tramvají, autíček, kolejnic, budov, lidí. Celý prostor znázorňoval jakési město se všemi jeho typickými lokacemi, jako jsou např. kino, nádraží, nemocnice, hřbitov, dětská hřiště, škola apod. Měli jsme možnost vidět modelové městečko i za tmy. Městečko jsme si celé poctivě prohlédli, pojmenovali jsme budovy a lokace, počítali jsme celkový počet jednotlivých předmětů, manipulovali s přístroji a na dálku řídili proces větrných elektráren nebo lety letadel. Po prohlídce městečka děti závodily s autíčky a formulemi na dráze. Prohlédli jsme si také prodejnu modelových dopravních prostředků a žasli nad vysokou cenou některých modelů. Děti tak uviděly, že tento koníček nepatří mezi nejlevnější a je náročný také na trpělivost a čas.