MORANA

V úterý 2. dubna jsme udělali definitivní tečku za zimou a přivítali jsme jaro. Pozvali jsme na celé dopoledne do MŠ rodiče, kteří zrovna nemuseli být v práci, aby si s námi užili příjemné dopoledne. Hned ráno jsme si s dětmi vysvětlili, co to Morana je, jaký je to zvyk a co vlastně bude čekat nás. Poté jsme pozvali maminky, které už čekaly za dveřmi a dali jsme se do vyrábění Moranek – každý si vyráběl svou Moranu, kterou si také nesl k řece a hodil jí do vody. Morany jsme vyráběli ze staršího pečiva tak, abychom Morankami udělali radost rybám a kačenkám a abychom moc neznečišťovali řeku. Poté, co jsme vyrobili přenádherné Morany, jsme se nasvačili a vyrazili k řece.

Čekal nás poměrně dlouhý výlet, ale děti šly moc pěkně, nesly si své Morany a bylo na nich vidět napětí a očekávání, co se vlastně bude dít. Když jsme došli k řece, hodili jsme Morany do vody a poté se děti daly do volné hry. Děti se v rámci volné, neřízené hry velmi posunuly – nepotřebují dospělého, dovedou si samy vymyslet hru a aktivitu a hlavně milují hru v přírodě, s přírodními materiály. Poté, co si děti pohrály, jsme vyrazily směrem k šalině/autobusu. Cestou jsme ještě chvilku pozorovali ryby a kačenky, jak si pochutnávají na našich Morankách. Zastavili jsme se ještě chvilku na dětském hřišti a pak už začal doslova lov na šalinu/autobus. Vše jsme nicméně pěkně zvládli a podařilo se nám dojít do školky na oběd -někteří hodně unavení, někteří hodně přetažení.

Děkujeme maminkám, které se tohoto dopoledne mohly zúčastnit.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.