NÁVŠTĚVA DIVADLA POLÁRKA – PŘEDSTAVENÍ OBŘI

V pátek 25. ledna jsme se s dětmi z mateřské školy vydali do divadla – divadlo Polárka připravilo vystoupení Obři, které bylo tak trochu netradiční – jednalo se o participační divadlo, ve kterém děti nejsou pouze diváky, ale mohou si děj představení prožít na vlastní kůži. Byli jsme velmi zvědaví, jak to celé zvládneme. A už dopředu hlásím, že to bylo moc fajn, děti si to moc užily a myslíme si, že to není poslední návštěva divadla.

Cestu jsme zvládli levou zadní, před divadlem jsme ještě stihli sníst svačinku. Pak už jsme si jen odskočili na záchod a potom – světe div se, jsme si sundali boty. Na toto představení se chodí bez bot a sedí se na zemi na príma koberečcích. Velká část divadelního představení byla pojata jako stínové divadlo, které děti velmi zaujalo. Děti se seznámily s obry, a viděly také velkou hádku obrů, při které se příroda změnila k nepoznání. Právě po této části jsme se s dětmi a paní vypravěčkou vydali zachránit co, se dalo – pomohli jsme rybě, která se dostala na souš, pomohli jsme mouše, která uvízla pavoukovi v síti a také jsme pomohli sehnat divoká prasátka k mámě. Tohle všechno prožily děti na vlastní kůži. Poté následovalo kratičké stínové divadlo, ve kterém se vrátili obři a už se vůbec nehádali. Po představení přišlo ale asi to nejlepší – měli jsme možnost jít do zákulisí a sami si vyzkoušet, jako to je být hráčem stínového divadla. Fotky z našeho řádění se světly najdete ve fotogalerii.