OTEVŘENÁ ZAHRADA

Ve středu 15. května jsme se s dětmi vypravili do centra města do Otevřené zahrady. Tento výlet jsme naplánovali na květen, abychom si mohli užít všechno, co Otevřená zahrada nabízí (a že toho není málo). Otevřená zahrada se věnuje 4 živlům, kterým jsou věnována stanoviště a moc jsme se těšili, až si užijeme vodu. Ale nějak nám nevyšlo počasí, byla úmorná zima a občas i spadla nějaká ta kapka deště. Bylo nám jasné, že vodu necháme stranou a mineme ji velkým obloukem. Nicméně jsme se rozhodli, že to prostě nějak dáme a užijeme si to i bez velkých vodních lákadel.

Ze školky jsme vyrazili o chvilku později, než jsme měli v plánu, ale to jen kvůli tomu, že byla fakt vlezlá zima. Cestu autobusem a dvěma tramvajemi jsme zvládli s noblesou, po příchodu do Otevřené zahrady jsme se usídlili na chodbě a hezky v teple jsme se nasvačili. Potom už jsme vyrazili na průzkum. Nejprve jsme šli za zvířátky. V Otevřené zahradě chovají králíky, ovce a slepice a díky velké ochotě zaměstnanců jsme si mohli králíky i slepice prohlédnout pěkně zblízka a pohladit si je. Děti byly nadšené! Potom se nám snažil pán ještě nahnat ovečky k plotu, ale ovečkám se za námi moc nechtělo, tak jsme je mohli pozorovat pouze z dálky. Ale i tak to bylo super! Prošli jsme se tunelem, podívali se, kde bydlí ježci a hmyz a prošli jsme po hmatovém chodníčku. Prohlédli jsme si jedlou zahradu a vydali se prozkoumat sluneční stanoviště. Sluníčko jsme tedy neviděli, takže stanoviště nebyla úplně na 100% funkční, ale my jsme stanoviště dovedli využít i jinak. Pak už nás čekalo jen větrné stanoviště – to jsme si užili moc. Děti natáčely různé typy vrtulí proti větru a také roztáčely vrtule šlapáním na kole. To už jsme byli na konci zahrady a začínala nám být zase pěkná zima. Běželi jsme se tedy ještě vyčůrat před cestou do školky, nahřáli jsme se v budově a pak už jsme obsadili tramvaj a vyrazili zpátky. Určitě se do Otevřené zahrady někdy podíváme, ale až bude opravdu teplo, abychom si užili ta vodní stanoviště, kvůli kterým jsme tam chtěli jít.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.