Projektový den – anglický jazyk

Ve čtvrtek 10. května měli žáci 4., 5. třídy a druhého stupně místo dopoledního vyučování projektový den s anglickým jazykem, který připravily paní učitelky vyučující anglický jazyk.

angl1

Na začátku byli žáci rozděleni do dvou skupin, ve kterých si vymysleli jména – Anglie Red a BMW e36. Nejprve žáci ukázali své vědomosti týkající se Anglie, poté s pomocí internetu a anglických materiálů zjistili nové informace týkající se královské rodiny a států Velké Británie.  Pro žáky byl připraven piknik, mohli ochutnat anglický čaj a sušenky cookies. Poté ve skupinkách tvořili postery na téma Londýn a anglické zvyky. Oběma skupinám se práce moc povedly a jsou vyvěšeny na chodbě před šatnou základní školy. Nakonec žáci museli ukázat týmového ducha a spolupracovat ve skupinách, aby podle anglických pokynů nalezli nápovědu, která jim pomůže po rozluštění nalézt poklad. Přestože poklad našla jedna skupina dříve, rozhodli se, že se rozdělí i s ostatními.

Více fotografií z projektového dne naleznete v galerii ZŠ.