SPORT Life!

V pátek 9. listopadu jsme byli na brněnském výstavišti, kde probíhal další ročník festivalu sportu, tance a zábavy – SPORT Life.

Prošli jsme si téměř celý areál BVV, kde na nás v jednotlivých pavilonech čekala spousta nevšedních zážitků a exhibičních vystoupení. Potkali jsme i známé české sportovce. Do zábavných aktivit se mohli žáci i sami aktivně zapojit a vyzkoušet si různé druhy tradičních i netradičních sportů. Této možnosti všichni aktivně využívali.

Čekala na nás zhruba dvacítka sportů i nafukovací atrakce, včetně tipů pro zdravý životní styl a dobrou kondici. Děti si mohly vyzkoušet veslování na trenažérech, stolní tenis, žonglování, lezení na lezecké stěně či naučit se základy parkouru a další extrémní – adrenalinové sporty. Zájem o všechny aktivity byl opravdu veliký. Viděli jsme exhibici ve freestylu na kolech, byla zde soutěž s létajícími talíři, dále i koloběžky, florbal, posilovna, bruslení na umělém ledu i zorbing. Mezi nejatraktivnější však asi patřil skok z galerie pavilonu do vzduchového polštáře (viz video).

V prodejní části bylo k vidění spousta moderního oblečení a vybavení pro sport a volný čas i spousta zdravých dobrot k ochutnání.

V ráj (peklo?) počítačových a mobilních her se proměnil pavilon B. K dispozici byly desítky nových počítačových her, které si mohli zájemci sami vyzkoušet. Pro odvážlivce byla připravena i virtuální realita a simulátory závodních aut. Od obrazovek a světelných efektů nešlo děti skoro odtrhnout.

 

Sportovní dopoledne se velice vydařilo, viděli jsme a zažili kupu zajímavých věcí. Zasportovat si, zatančit, zařádit si, vyskákat a vydovádět … Děti vůbec nechtěly jít domů.

Na festivalu Sport Life si zkrátka každý našel to svoje.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZŠ.