Svatomartinské odpoledne s rodiči (MŠ)

12. listopadu jsme v odpoledních hodinách přivítali ve školce rodiče – připravili jsme pro ně Svatomartinské odpoledne. Původně jsme zamýšlely, že akce proběhne venku na zahradě, ale počasí nám to nedovolilo a tak akce proběhla v budově školy. S příchodem rodičů si děti vyrobily lucerničku, která měla děti provázet celým odpolednem a příběhem. Jakmile si rodiče s dětmi vyrobili lucerničku a zapálili svíčku, dostali příběh o sv. Martinovi. Příběh byl doplněn obrázky, které děti po budově hledaly. Jakmile našly správný obrázek k příběhu, mohly splnit úkol, který tam na ně čekal. Děti se tak postupně projely na koni, rozdělily se s rodiči o rohlíček, přikryly žebráka dekou, našly koníkovi stejné podkovy a proměnily se v husy a nosily si jídlo. Na konci byl prostor pro posezení a popovídání, který ale děti a rodiče nevyužili a utíkali domů. Nicméně moc děkujeme, snad se Vám akce líbila stejně, jako nám.