VÁNOČNÍ POSEZENÍ

V úterý 11. prosince jsme do mateřské školy pozvali rodiče, aby si s námi přišli užít dopoledne ve vánoční atmosféře. S dětmi jsme rodičům na začátku ukázali básničku „Kamarád“ a vrhli jsme se do vyrábění. Připraveny byly 3 stanoviště, které mohli rodiče s dětmi projít.

U jednoho stolu si rodiče s dětmi mohli ozdobit perníčky, které jsme s dětmi ve školce pekli. Dále bylo připraveno pouštění lodiček ze skořápek ořechů. Děti byly fascinovány ohněm, zapalováním svíček a vyráběním lodiček a také chováním lodiček na vodě. V neposlední řadě si děti s rodiči mohli vyrobit vánoční svět – tradiční ozdobu, kdy se do jablka zapíchají snítky jehličnanů (u nás tedy buxusu) a zdobí se pomerančovou kůrou, rozinkami a dalšími drobnůstkami, které se dají najít doma. Po těchto aktivitách následovala ještě krátká „divadelní“ aktivita, pro rodiče s dětmi, při které měl rodič a dítě ztvárnit zvíře, které si vylosoval a které ostatní podle jejich ztvárnění hledali.

Moc děkujeme rodičům, že si udělali čas v tomto hektickém vánočním čase a zastavili se u nás na jedno dopoledne a užili si čas se svými dětmi ve školce. Děkujeme za občerstvení, které jste nám donesli. Doufáme, že jste si to užili stejně jako my. Budeme se těšit na další společnou akci.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.