Vítání jara (MŠ)

Ve čtvrtek 21. března jsme společně s rodiči strávili první jarní den na školní zahradě. Chtěli jsme využít poměrně teplého jarního počasí a udělat s rodiči pár nezbytných úprav, aby se ze zahrady stal i prostor na příjemné setkávání. S rodiči jsme se také vrhli do obnovy záhonků, abychom s dětmi mohli pracovat na zahradě a pěstovat zeleninu i ovoce.

Ještě dopoledne jsme s dětmi připravili a upekli slané šneky – listové těsto děti potřely rajčatovým pyré a pokladly šunkou a sýrem a následně zatočily a rozkrájely na „šneky“. Ve školní kuchyňce, která je nám plně k dispozici, jsme šneky upekli a už jsme se mohli těšit na odpoledne.

Odpoledne před čtvrtou hodinou se zahrada zaplnila dětmi i rodiči a dali jsme se do práce. Za téměř 2 hodiny práce se nám povedlo vykopat ohniště, kde se chceme sejít na čarodějnice a také se nám povedlo připravit jeden celý záhon na sázení. Ostříhali jsme také některé keře, které už nám zasahovaly do chodníčků. Moc děkujeme rodičům za pomoc, bez vás bychom si letos na jaře asi těžko zasázeli jahody nebo rajčata a těžko bychom vás pozvali na čarodějnice na opékání špekáčků. Děti si pobyt na zahradě s vámi, rodiči, také užily.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.