VÝLET DO MORAVSKÉHO ZEMSKÉHO MUZEA

 

Ve čtvrtek 13. prosince jsme se s dětmi vydali na výlet do Moravského zemského muzea na výstavu Fauna Moravy, ve které se dají najít nevídané věci.

Hned ráno jsme děti seznámili s naším plánem dne – protože když už jedeme do města, proč toho nevyužít a nepodívat se na vánoční trhy, které byly tou dobou už v plném proudu. Abychom se s dětmi lépe orientovali v našem náročném programu, vytvořili jsme si mapu, podle které jsme potom postupovali. Nejprve jsme prošli Zelný trh, kde jsou vánoční trhy, stánky, vánoční stromeček, ze kterého byly děti nadšené a pod stromečkem jsme také našli slaměnou Marii, Josefa a Ježíška. Děti okoukly, vyfotili jsme se a pokračovali jsme do muzea. Před samotnou expozicí jsme se ještě nasvačili, aby nám nekručelo v břiše a mohli jsme v klidu projít celou výstavu. Fauna Moravy nabízí návštěvníkům pohled do světa zvířat, která žijí (nebo žili) na Moravě – od ptáků, přes ryby, drobné hlodavce až po velké savce. Všechna zvířata (až na akvárium, kde jsme s obdivem pozorovali živého obřího kapra a sumce) jsou vycpaná a vypadají opravdu velmi věrohodně. Děti byly nadšené, někdo se bál, někdo chodil a podivoval se, kde jsme se to octli a někdo se i zeptal na nějaké bližší informace. Po výstavě jsme ještě vyrazili na Dominikánské náměstí, kde je veliký dřevěný betlém a kde si děti osedlaly dřevěného velblouda a koně. Potom už jsme jen seběhli na šalinu, kde někteří málem usnuli, jak byli utahaní.

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii MŠ.