VÝLET DO VIDY

Ve středu 27. března jsme vyrazili na výlet do VIDY, kterou jsme měli v plánu během dopoledne celou prozkoumat. V 9.00 nám začínal řízený program na téma „Kameny“. Děti díky rozmanitým aktivitám poznaly kameny ze všech stran a také se seznámily s tím, k čemu všemu lze kameny použít. Nejprve kreslily svou představu o tom, jak vypadá kámen, potom zkoušely hrát na kamenný xylofon, hledaly drahé kameny mezi ostatními kameny a stimulovaly svá chodidla na kamenné cestičce. Na konci děti dostaly malý dáreček – svůj kámen, který si mohly odnést domů.

Po svačince (děkujeme kuchařkám za supr trupr bezva toasty, které dětem opravdu šmakovaly) jsme se vydali prozkoumat všechny exponáty ve VIDĚ. K naší velké smůle byla velká část dětské Vidy v rekonstrukci. Nicméně menší počet dětí, nám umožnil to, že jsme v klidu mohli projít i velkou Vidu a vyzkoušet si všechny exponáty, které děti zajímaly. Děti hodně času strávily v sekci „Země“, kde si mohly hrát s mlhou, vytvářet tornádo, zkusit, jakou sílu má vítr a zkoumat, jaké vlastnosti má voda. Dětem se také hodně líbilo v sekci „Lidské tělo“.

Do školky jsme se vrátili přesně na oběd, hodně unavení, ale plní zážitků. Pokud budete mít možnost, určitě do VIDY s dětmi vyrazte, je to super zážitek pro malé i velké.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.