Výprava na Špilberk

Na konci září jsme ještě využili krásného slunečného a teplého počasí a v rámci probíraného tematického celku jsme vyrazili ve středu 26. září na Špilberk. Vyrazili jsme ze školky hned ráno, abychom toho stihli co nejvíc. Cestu do centra města jsme zvládli perfektně, zbývalo nám už tedy jen se dostat na Špilberk. Výstup jsme i díky přestávce na dětském hřišti a svačině zvládli úplně všichni. Na Špilberku jsme okoukli snad vše, co se dalo – hradby, příkopy, nádvoří, děla, výklenky pro vojáky, dřevěné mosty – vše nám připadalo tak veliké! Když jsme se dostali tak vysoko, nezapomněli jsme se rozhlédnout z hradeb a pozorovat Brno. Na hradě bychom ještě chvíli zůstali, ale tlačil nás čas – nechtěli jsme si nechat vystydnout oběd, který nás čekal ve školce. Cestu zpátky jsme zmákli zase na jedničku. Děti mají velikou pochvalu za přesuny, které zvládáme s postupujícím časem lépe a lépe!

Více fotografií v galerii.