Workshop ve Fait Gallery

 

Dne 8. prosince jsme byli pozváni do Fait Gallery v areálu Vaňkovky.

Akce se účastnili žáci I. stupně ZŠ.

20171208_102014

V galerii nás přivítal samotný významný slovenský umělec – pan Dezider Tóth. Měl pro nás připravený menší výtvarný workshop. Po jeho úvodním krátkém motivačním povídání začaly děti vybarvovat předložený materiál. Výtvarník je při práci pozoroval a hodnotil jejich fantazii a cit pro spojování barev.

Závěrem jsme si ještě mohli prohlédnout i aktuálně probíhanou výstavu, ale jelikož tematicky byla určena spíše starším návštěvníkům (historie českého a slovenského umění), naše žáky více zaujala velikost prostoru industriální haly a schody na horní lávku.

Při odchodu z akce ještě každý obdržel jako pozornost balíček sladkostí.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZŠ.